ul. Saneczkowa w Karpaczu

Ulica Saneczkowa to jedna z 95 ulic w Karpaczu. W naszej bazie noclegowej możemy znaleźć 4 obiektów mieszczących się przy ul. Saneczkowej. Są one podzielone na następujące kategorie:


Atrakcje (1)

Atrakcje znajdujące się przy ul. Saneczkowej w Karpaczu

Ulica Saneczkowa w Karpaczu jest doskonałym miejscem na spędzenie urlopu. Znajdują się przy niej hotele, pensjonaty, pokoje prywatne, kwatery, apartamenty i obiekty Spa. Ulica Saneczkowa ma długość około 200 metrów, a jej położenie w pobliżu atrakcji turystycznych, a także przepiękne widoki powodują, że jest bardzo popularnym miejscem wśród turystów.

Jedynie pół Kilometra od ulicy Saneczkowej znajduje się Kościół Wang. Jest to jedna z najbardziej znanych atrakcji Karpacza. Drewniany budynek pochodzi z XII wieku. Historia kościoła jest niezwykła. Budowla miała zostać rozebrana i sprzedana w Norwegii, ponieważ jego naprawa byłaby zbyt droga, a poza tym był zbyt mały dla miejscowej wspólnoty. Król pruski Fryderyk Wilhelm IV odkupił go i w 1844 roku dokonano oficjalnego otwarcia w Karpaczu. Dziś z powodu niezwykłej architektury jest udostępniany turystom do zwiedzania. Ponieważ Kościół Wang znajduje się przy szlaku na Śnieżkę, można zwiedzić go w czasie wyprawy w góry.
W pobliżu Świątyni znajduje się stok Pod Wangiem, który jest jednym z najbardziej atrakcyjnych stoków w Karpaczu. Jego długość to 350 m, różnica wzniesień 55m, a przepustowość 150 osób na godzinę.

Spędzając urlop przy ulicy Saneczkowej warto również udać się do Parku Wodnego Tropikana, który znajduje się w Hotelu Gołębiewskim przy ulicy Karkonoskiej 14. W środku znajduje się kilka basenów, brodzik dla dzieci z piaskownicą i ciepłą wodą, różnorodne wanny z jacuzzi, sauny, grota solna i lodowa, a także siłownia. Możemy również skorzystać z basenu znajdującego się na zewnątrz, z którego rozpościera się piękna panorama na pasmo Karkonoszy z widokiem na Śnieżkę.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą bazą obiektów oferujących noclegi przy ulicy Saneczkowej w Karpaczu.