ul. Świerkowa w Karpaczu

Ulica Świerkowa znajduje się w pobliżu dwóch pieszych szlaków turystycznych – zielonego oraz czerwonego, a także w pobliżu wielu atrakcji turystycznych w mieście. Przy ul. Świerkowej znajdują się kwatery prywatne, pensjonaty, pokoje i apartamenty. Doskonałe usytuowanie miejsca powoduje, że jest ono doskonałe na spędzenie wakacji.

Szlak czerwony jest głównym szlakiem turystycznym w Sudetach. Rozpoczyna się w Świeradowie-Zdroju, a kończy w Prudnikach. Wędrując czerwonym szlakiem dojdziemy do Schroniska „Nad Łomniczką”. Znajduje się ono na wysokości 1002 m n.p.m. idąc dalej dojdziemy do Schroniska „Dom Śląski”, znajdującego się pod samą Śnieżką.

Wybierając się szlakiem zielonym dojdziemy do malowniczego punktu położonego na przełęczy Okraj. Położona jest ona na wysokości 1046 m n.p.m. Schronisko mieści się w drewnianym budynku wybudowanym w 1975 roku. Jest to również doskonałe miejsce jako trasa wypadowa do Czech.

Dużo atrakcji znajduje się również w pobliżu ul. Świerkowej w Karpaczu. Od deptaka znajdującego się przy ulicy Konstytucji 3 Maja dzieli jedynie 1 kilometr. Znajdują się na niej między innymi bacówki, restauracje, kawiarnie, puby i sklepy. W pobliżu znajduje się również Muzeum Sportu i Turystyki, a także Muzeum Karkonoskich Tajemnic. Obydwa miejsca mogą przybliżyć oficjalną historię Karpacza, jak również wprowadzić w tajemnicze historie z przeszłości.
Warto również odwiedzić Kościół Wang znajdujący się przy ulicy Na Śnieżkę oraz spędzić chociaż kilka godzin w Parku Wodnym Tropikana znajdującym się przy ulicy Karkonoskiej.

Zapraszamy do Karpacza! Poniżej znajduje się lista obiektów oferujących noclegi przy ulicy Świerkowej w Karpaczu.