Młyn Miłości

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

W Karpaczu Górnym, przy ul. Karkonoskiej 53 stoi miniaturowy młyn, zwany Młynkiem Miłości. Według legendy, dawno temu stał w tym miejscu prawdziwy młyn, a woda wybijająca pod nim miała cudowną właściwość odwzajemniania miłości. Wiedziała o tym doskonale córka ówczesnego młynarza, która zakochana w Duchu Gór pragnęła, by ten napił się magicznej wody.

Legenda przetrwała do dziś i obecnie, pod młynkiem spotkać można całujące się zakochane pary. Wszystko po to, aby mieć pewność dozgonnej miłości swej drugiej połówki.

Stary młyn zmodernizowano pod koniec 2012 roku, według pomysłu Janusza Motylskiego i można go już podziwiać w nowej odsłonie. 60 lat wcześniej natomiast, mały wiatrak wybudował Pan Władysław Przytuls, kierownik DW Syrena, przy którym ulokowana jest ta niewielka budowla.

Mini przewodnik

Miniaturowa “fontanna” o nietypowym kształcie. A wszystko dzięki wciąż żywej legendzie, według której woda przepływająca przez stojący tu niegdyś młyn nabierała fantastycznych właściwości. Konkretniej - odwzajemnienie miłości po jej wypiciu. Tym samym w okolicy kręci się sporo zakochanych par. Młynek powstał w latach ‘60, a w 2012 r. doczekał się odnowienia.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (2)
EdytaEdyta
10.09.2015 21:46

Brzmi ładnie. Chętnie wybiorę się zobaczyć ten Młyn Miłości w Karpaczu.

Anonim
31.07.2019 08:42

Niedługo przypada mnie i mężowi 7 rocznica ślubu, może wybierzemy się do Karpacza na romantyczny weekend i odwiedzimy Młyn Miłości :)

Dodaj komentarz
Lokalizacja