Wystawa Skarby Ziemi JUNA

 • Ocena
 • Dla dwojga
 • Dla dzieci
 • Dla dorosłych
 • Dla seniorów
Opis

Wystawa Skarby Ziemi JUNA w Karpaczu to miejsce, które przenosi zwiedzających do barwnego świata kamieni szlachetnych. Bogata ekspozycja obejmuje zbiory własne założycieli wystawy oraz minerały zebrane na podstawie współpracy z polskimi kolekcjonerami. Obejrzeć tu można przepiękne i imponujących kształtów i rozmiarów okazy kolorowych ametystów, kwarców dymnych, fluorytów, chryzoprazów, agatów, kryształów górskich, lapisów lazuli z Pakistanu, jaspisów z Madagaskaru, kwarców z Maroka, a także malachitów z Kenii.

Wystawę stworzyła w lipcu 2015 roku rodzinna firma, założona przez Juliusza Naumowicza (Wielkiego Mistrza Walońskiego),od 1989 roku działająca aktywnie w branży mineralogicznej i nawiązująca do średniowiecznej tradycji walońskiej. Od 1995 roku, rodzina Naumowiczów prowadziła Muzeum Ziemi JUNA, w zabytkowym budynku Karczmy Głodowej w Szklarskiej Porębie, gdzie prezentowano bogatą kolekcję minerałów z Polski i ze świata, zdobytą przez członków Bractwa Walońskiego. Niestety, w marcu 2015 roku, w budynku wybuchł pożar, który znacznie zniszczył Muzeum i jego zbiory. Obecnie budynek jest w trakcie mozolnej odbudowy.

Szczęśliwie, dzięki wsparciu wielu osób, 12 lipca 2015 r., otworzono w Karpaczu, w podziemiach Restauracji Dwór Liczyrzepy, przy ulicy Obrońców Pokoju, Wystawę Skarby Ziemi JUNA, w dużym stopniu opartą na ekspozycji Muzeum Ziemi JUNA oraz na prywatnych zbiorach kolekcjonerskich. WSTĘP WOLNY.

Na terenie placówki organizowane są również ciekawe warsztaty z minerałami. Wśród proponowanych atrakcji znajdują się płukanie złota oraz preparacja minerałów - czyli wydobywanie pięknych kamieni z przygotowanych zawczasu skałek i skamielin.

Cennik

1) Wystawa Skarby Ziemi JUNA - wstęp wolny

2) Warsztaty z minerałami:

 • płukanie złota: - 6 zł/os.
 • preparacja minerałów: 14 zł/os.
Regulamin

Regulamin warsztatów z minerałami:

 1. Organizatorem warsztatów jest Muzeum Ziemi Minerals & Rocks JUNA
 2. Warsztaty prowadzone są po telefonicznym uzgodnieniu pod numerem 75 717 32 87
 3. Grupy zorganizowane (powyżej 10 osób) zobowiązane są dokonać wcześniejszej rezerwacji telefonicznej pod numerem 75 717 32 87.
 4. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci powyżej 5 roku życia.
 5. Dzieci biorą udział w warsztatach za zgodą rodziców, opiekunów prawnych i pozostają pod ich nadzorem przez cały czas uczestnictwa w zajęciach.
 6. Koszty, czas trwania i rodzaj warsztatów podane są na stronie internetowej www.skarbyziemi-juna.pl oraz dostępne są u osoby prowadzącej zajęcia.
 7. Organizator warsztatów zapewnia niezbędne materiały potrzebne do prowadzenia zajęć.
 8. Organizator nie odpowiada a nieszczęśliwe wypadki ani zaginione lub zniszczone mienie uczestników.
 9. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w prowadzonych warsztatach.
 10. 10. Wzięcie udziału w warsztatach oznacza akceptację regulaminu.
Mini przewodnik

Zachwycający zbiór kryształów, minerałów, kamieni szlachetnych i innych bogactw, które skrywa w sobie Matka Ziemia. Eksponaty wszelkich rozmiarów, kolorów i wartości pochodzą z różnych zakątków świata, m.in. Pakistanu czy Kenii. Wystawa JUNA w Karpaczu tymczasowo zastępuje muzeum w Szklarskiej Porębie, którego budynek niemal doszczętnie spłonął w marcu 2015 roku.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (2)
Anonim
4.06.2019 11:35

Polecam Muzeum Ziemi JUNA każdemu, i dużym i małym. Fantastyczne miejsce, można się duuuużo dowiedzieć.

Anonim
28.04.2024 11:47

Wystawa zapiera dech. Zrobiłam sporo zdjęć. Kupiłam kolczyki i wiele przepieknych kamieni na szyję. Jest tu stempel pamiątkowy. W tym roku muszę tu wrócić.

Dodaj komentarz
Lokalizacja