Karpacz dla zwierząt - co warto wiedzieć przed wyjazdem z pupilem?

  • Karpacz
  • Blog
  • Karpacz dla zwierząt - co warto wiedzieć przed wyjazdem z pupilem?

Kochani, może nie wiecie, ale ja i mój czworonożny przyjaciel, Pyszczek, kochamy podróżować. Pyszczek jest zdecydowanie bardziej entuzjastyczny niż ja, zwłaszcza kiedy słyszy słowo "spacer". Ja natomiast uwielbiam góry i poznawać nowe miejsca. Moja miłość do zwiedzania oznacza jedno - wszędzie musze szukać miejsc przyjaznych dla zwierząt. A dzisiaj, mam dla Was specjalny smaczek. Wybieramy się w góry, do uroczej miejscowości zwanej Karpacz. Ale zanim to zrobimy, są pewne rzeczy, które musimy wiedzieć.

Planowanie podróży z pupilem - Wszystko, co musisz wiedzieć

Podróżowanie z pupilem może być równie ekscytujące, co frustrujące, jeżeli nie jesteście dobrze przygotowani. Może to być jak prowadzenie zbyt ekscytującego przedszkolaka na wycieczkę. Ale nie martw się, jestem tu, aby pomóc.

Noclegi

Na pewno nie chcesz, żeby Twój wyjazd do Karpacza zakończył się tym, że Twój futrzasty przyjaciel nie ma gdzie spać, prawda? Dlatego przed wyjazdem zarezerwowuj noclegi przyjazne dla zwierząt. Na szczęście, wiele miejsc w Karpaczu jest już gotowych na przyjęcie Twojego pupila z otwartymi ramionami, jednak zawsze dobrze jest sprawdzić i potwierdzić, zanim wyruszysz w drogę.

Zaplanuj aktywności dla siebie i pupila

Karpacz to prawdziwy raj dla miłośników gór. Ale co z naszymi futrzastymi przyjaciółmi? Czy też mogą korzystać z tego górskiego czaru? Oczywiście, że tak! Ale tutaj przychodzę z kilkoma podpowiedziami, co warto zrobić z pupilem w Karpaczu:

  • Spacer po malowniczych szlakach - Twojemu czworonożnemu przyjacielowi z pewnością spodoba się ta opcja.
  • Wizyta w miejscowych parkach - jest kilka parków, które są świetnym miejscem do zabawy dla Twojego pupila.
  • Piknik w górach - Pamiętaj, aby zabrać ulubione przysmaki Twojego pupila.

Mapa szlaków do wędrówek z psami i informacje o szlakach zamkniętych dla psów

Kiedy decydujemy się na podróż z naszym czworonożnym przyjacielem, musimy pamiętać o pewnych zasadach. Podczas wędrówek po górskich szlakach, zwłaszcza w parkach narodowych, nasze psy muszą być na smyczy, a kaganiec powinien być pod ręką na wszelki wypadek. Właściciele muszą pamiętać o odpowiedzialności i dbałości o zachowanie swoich psów, nie tylko ze względu na innych turystów, ale także na ochronę przyrody. Szanowni turyści, pamiętajcie, że nie każdy czuje się komfortowo w obecności obcego psa, a nawet najbardziej posłuszny pies może zachować się nieprzewidywalnie w nowych sytuacjach.

W Karkonoszach istnieją jednak pewne ograniczenia dla naszych czworonożnych przyjaciół. W sumie 34 km szlaków są zamknięte dla psów ze względu na ochronę przyrody i siedliska chronionych gatunków zwierząt. Szlaki te obejmują między innymi: zielony szlak od Polany do szlaku czerwonego przy Słoneczniku, zielony szlak od Pielgrzymów do schroniska Odrodzenie, czerwony szlak przez Kocioł Łomniczki od schroniska Dom Śląski do remontowanego schroniska Nad Łomniczką, czy żółty szlak od Betonowego Mostu do remontowanego schroniska Nad Łomniczką.

Na pozostałych 97 km szlaków wędrówki z psami prowadzonymi na smyczy są dozwolone, zgodnie z zapisami planu ochrony parku, który wprowadza wyjątki od ustawowego zakazu. Pamiętajmy, że szanując te zasady, dbamy nie tylko o naszych czworonożnych przyjaciół, ale także o zachowanie naturalnego piękna Karkonoszy dla przyszłych pokoleń.

Jeśli interesuje Cię lista najlepszych miejsc na spacery to polecam nasz artykuł: 

Z psem w Karpaczu - najlepsze miejsca na spacery.

W Karpaczu nie ma miejsca na nudę, zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego futrzanego przyjaciela. Pamiętaj jednak, że każdy pies jest inny i co pasuje jednemu, niekoniecznie musi pasować drugiemu. Tak więc, kochani, zabierajcie swoje pupile i ruszajcie na podbój Karpacza! Ale zawsze bądźcie odpowiedzialni i pamiętajcie o dobru swojego czworonożnego przyjaciela.

Dodano: 2023-05-22 15:15:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz