Śnieżka

Królowa Karkonoszy – tak turyści i miejscowi określają najwyższy punkt w Sudetach. Na szczyt można wejść pieszo (wędrówka zajmuje około 3 godzin) lub dojechać kolejką linową na Kopę (stamtąd to tylko ok 1h wędrówki).

Śnieżka to wspaniały punkt dla fotografów, zarówno tych amatorsko "pstrykających" zdjęcia, jak i profesjonalistów. Zdjęcia z jej szczytu ukazują bowiem piękno całej Kotliny Jeleniogórskiej, ale nie tylko, bowiem krajobrazy, przy dobrej widoczności sięgają jeszcze dalej.

Fotografie wychodzą piękne niemalże o każdej porze dnia i nocy, jak również zimą, latem, jesienią czy wiosną. Ponadto, aby zobaczyć więcej i wspiąć się jeszcze wyżej, można skorzystać z Obserwatorium Meteorologicznego, które także dostępne jest na szczycie. Dzięki temu, można dokładnie ujrzeć całą drogę przebytą na szczyt oraz okolicę. Być tak wysoko, niemal ponad chmurami, to wspaniałe uczucie dla każdego wielbiciela górskich wędrówek czy wspinaczki.


Wędrówka przez Kocioł Małego Stawu, wjazd kolejką linową na Kopę, spacer na Śnieżkę, zwiedzenie zapory na Łomnicy wraz z Dzikim Wodospadem czy widok panoramy z Pielgrzymów to tylko niektóre z punktów obserwacyjnych w Karpaczu, w których można zrobić niesamowite zdjęcia. Żaden pasjonat gór nie przejdzie obojętnie obok tych wspaniałych widoków, a już na pewno każdy przystanie, aby zrobić pamiątkowe zdjęcie i uwiecznić niesamowite panoramy, zachwycających o każdej porze dnia i roku Karkonoszy.

Dodano: 2015-07-27
Komentarze (0)
Dodaj komentarz