Szlaki turystyczne Karpacz i okolica

Wybierz się na szlak prosto z Karpacza

Karpacz nazywany jest stolicą Karkonoszy. To tutaj zaczynają się najpopularniejsze szlaki na Śnieżkę. Ale szlak na Królową Karkonoszy to nie jedyny, jaki warto zobaczyć. 

Jest tutaj mnóstwo przepięknych i widokowych tras. Wszystkie zebraliśmy na naszej stronie, opisaliśmy i dodaliśmy zdjęcia, by zachęcić Cię do wędrówki. 

Popularne szlaki z Karpacza

Poniżej kilka najpopularniejszych szlaków:

O zimowych szlakach na Śnieżkę pisaliśmy tutaj. Zobacz też naszą propozycję 6 nieoczywistych szlaków w Karkonoszach.

Czy w Karpaczu są szlaki piesze?

Oczywiście, że tak. Karpacz to stolica Karkonoszy. Znajdziesz tu łatwe szlaki, ale są też trudniejsze. Długie i krótkie. Wszystkie opisy znajdziesz na naszej stronie karpacz.net!

Czy szlak czarny oznacza, że jest on najtrudniejszy?

Nie. Kolor szlaku nie ma związku z jego trudnością. Jeśli masz ochotę dowiedzieć się więcej na temat kolorów szlaków poznaj nasz artykuł: Co oznaczają kolory szlaków.

Czy w mieście Karpacz szlaki turystyczne są zamykane na zimę?

Zamykany na okres zimowy jest szlak czerwony, prowadzący do Domu Śląskiego przez Kocioł Łomniczki. Ponadto odcinek szlaku łączącego Biały Jar ze Schroniskiem Strzecha Akademicka oraz odcinek szlaku niebieskiego - od Domku Myśliwskiego do Samotni. 

Które szlaki w Karpaczu są polecane dzieciom?

Zdecydowanie polecam szlak od Świątyni Wang do Małego Stawu. Wiedzie on wygodnym "chodnikiem". Jeśli planujesz zdobyć najwyższy szczyt Karkonoszy, zawsze możesz część drogi pokonać kolejką. Od kolejki do Domu Śląskiego wiedzie szlak o niewielkim nachyleniu, pokonasz go w mniej niż godzinę. Stamtąd zdecydujesz, czy udać się dalej z dziećmi na Śnieżkę - to kolejne 40 minut, mocno pod górę.